15-сантиметрового гельмінта витягли із руки пацієнта медики Долинської лікарні на Прикарпатті. З ним чоловік проходив майже півроку.
На гульку, що з’явилась на руці, особливої уваги не звертав. А виявилось, що це дирофіляріоз – для наших широт хвороба рідкісна. Утім у зв’язку з активною міграцією людей та глобальним потеплінням – з’явилась вже й в Україні.
Торік діагноз підтвердився у 32 пацієнтів.
Він, як волосиночка, але був живий, ми його витягнули і він рухався. Шкіра над цим вузликом бувало червоніла, свербіла. Потім це все проходило. Спочатку це, як прищик, а вже потім він росте, – розповідає лікарка.
Медики одразу направили чоловіка на УЗД. Там одразу звернули увагу на дивну структуру й запідозрили, що це гельмінт.
«Він не дуже хотів рухатися, але ми довго тримали датчик над ним, хотіли побачити характерний красивий рух, щоб чітко сказати, що це справді він. Цього не було на жаль, але ця нитковидна структура була, – розповіла лікар УЗД.
Дироділяріоз – зараження людини гельмінтом через укус комара, який у свою чергу заразився від домашньої тварини, у Долинській лікарні хіба у підручниках читали. Хвороба не те, що для регіону, а для всієї України нова. Родом з африканського континенту. Але впродовж останніх 20 років її діагностують дедалі частіше.
«Їм потрібне тепло. Вони розмножуються при температурі +27 і вище градусів і ця температура має зберігатися не менше двох тижнів.»
Гельмінта видаляли під місцевою анестезією . Процедура тривала 8 хвилин.
«Ми знайшли цього паразита не з першого разу, тому процедура тривала 8 хвилин. Потім він виліз нам на гору, ми його забрали, поклали пацієнту два шви і він пішов додому, – каже лікар, який проводив операцію.
Чоловікові пощастило, адже гельмінт жив у нього під шкірою. Гірше, коли паразити проникають до внутрішніх органів, суглобів або очей.
Специфічної профілактики не існує. Залишається лише захищатися від укусів комарів.
Детальніше у сюжеті ТСН:
The post 15-сантиметровий гельмінт в руці долинянина: лікарі розповіли деталі appeared first on Місто.