Учні перших класів не розуміють у середньому 40% від почутого української мовою на уроках у школах. Водночас тих школярів, які не можуть зрозуміти більше половини почутого, виявилося 65%, і майже третина дітей не розуміє більше 75% матеріалу під час навчання.

Про це повідомив засновник громадської організації “Спільномова”, яка проводила дослідження у школах Києва, Андрій Ковальов у Facebook. Дослідники припускають, що така ситуація повʼязана також із невтішними результатами українських підлітків на PISA-2022. Зокрема, 41% школярів не опанували читання з розумінням на базовому рівні.

“Отже, в середньому діти в 1 класі не розуміють 40% почутого від модератора, 65% (2/3) від усіх дітей не розуміють більше 50% почутого, 29% (майже 1/3) не розуміють більше 75% почутого. Ці результати показані на графіках – зверніть увагу на кореляцію між відсотком активного словникового запасу та відсотком розуміння почутого”, – написав Ковальов.

Читайте також:  Школярів роками змушували облизувати чужі ноги “заради благодійності”: подробиці, фото

Він пояснив, що розуміння почутого є однією з основних компетентностей для початкової школи, від якої залежить ефективність навчання загалом.

Попередні дослідження, які проводила організація в садках, показали, що 85% 5-річних дітей у Києві володіють українською мовою на недостатньому рівні.

За словами Ковальова, тема мовного середовища стає дедалі більш важливою для батьків дітей під час вибору навчального закладу.

The post Першокласники не розуміють 40% почутого на уроках: опубліковано невтішну статистику щодо української мови в школах first appeared on UA-IN.

Запис Першокласники не розуміють 40% почутого на уроках: опубліковано невтішну статистику щодо української мови в школах спершу з’явиться на UA-IN.