Блокування рахунків можливе лише через великі українські банки і не поширюється на рахунки для пенсійних або соціальних виплат

Юрист Сергій Ланкін, представник адвокатського об’єднання “Глоба і Глоба”, пояснив, чи можливе блокування банківських рахунків військовозобов’язаних громадян, інформує “Укрінформ”.

За словами Ланкіна, автоматичне блокування рахунків в Україні наразі не передбачене законом. Однак, якщо на людину складено постанову ТЦК і СП про порушення військового обліку, накладено штраф і відкрите виконавче провадження, то Державна виконавча служба може ініціювати “заморожування” рахунків для стягнення штрафу.

“Заморожується” лише сума штрафу. Якщо на рахунку недостатньо коштів, рахунок залишатиметься заблокованим, доки борг не буде погашено повністю. У своїй практиці юрист зазначає, що випадки блокування рахунків через порушення військового обліку досі не фіксувалися.

Читайте також:  Стосується всіх пенсіонерів: Кабмін змінив терміни ідентифікації в Ощадбанку – після пенсії заберуть

Державна виконавча служба зазвичай співпрацює з великими українськими банками, такими як “ПриватБанк”, “Ощадбанк” і “Укргазбанк”. У разі співпраці банку з виконавцями блокування може відбуватися автоматично. Якщо банк не має відповідної угоди, процес ускладнюється і потребує ручного виконання, що може тривати до тижня.

Юрист також зазначає, що блокування не стосується рахунків для пенсійних або соціальних виплат.

The post Блокування карток від ТЦК: кому загрожує насправді – роз’яснення first appeared on UA-IN.

Запис Блокування карток від ТЦК: кому загрожує насправді – роз’яснення спершу з’явиться на UA-IN.