Штрафи за непроходження ВЛК у деяких випадках незаконні
Не всім обов’язково потрібно проходити ВЛК
У деяких випадках штрафи військовозобов’язаних за відмову від проходження військово-лікарської комісії є незаконними. Про це повідомляє портал Експерт.
Як правило, проходження військово-лікарської комісії є актуальним для військовозобов’язаних громадян, але не завжди це обов’язково і в деяких випадках відмова від проходження може бути законно обґрунтованою.
Адвокат Вікторія Доманська прокоментувала ситуацію із проходженням ВЛК для військовозобов’язаних українців. За її словами, багато українців стикаються з вимогою ТЦК та СП на проходження військово-медичної комісії. У випадках, коли така вимога не була виконана протягом останніх п’яти років і більше, ТЦК може загрожувати штрафом.
Адвокат пояснює, що згідно із Законом України терміни притягнення до адміністративної відповідальності регламентуються статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). За цим законом покарати вас за невиконання вимог ТЦК можуть не пізніше двох місяців з дня вчинення правопорушення, а у разі правопорушення, що триває, — два місяці з моменту його виявлення.
Це означає, що якщо військовозобов’язаний мав пройти ВЛК п’ять і більше років тому, але цього не зробив, ТЦК не має права накладати штраф за це порушення зараз. Штрафи у такому разі будуть незаконними. Якщо ТЦК змушує пройти ВЛК та загрожує накладенням штрафу за відмову, військовозобов’язаний може оскаржити це рішення у судовому порядку. Законодавчо регламентовано, що проходження ВЛК є обов’язковим, проте потрібне чітке дотримання процедури та прав військовозобов’язаних.
ТЦК може посилатися на порушення абзацу третього частини першої статті 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та кваліфікувати це порушення за частиною третьою статті 210-1 КУпАП. Однак, ці санкції мають бути оскаржені через суд, оскільки без дотримання всіх вимог процесуального законодавства дії ТЦК можуть бути визнані неправомірними.
У тих випадках, коли військовозобов’язаного доставили до ТЦК і змусили пройти ВЛК проти його волі, це також незаконно. Важливо те, що процес проходження ВЛК регламентований законом, і жодних неправомірних дій з боку представників ТЦК не слід прийняти за належне. Якщо ситуація вимагає судового втручання, необхідно звертатися до суду з позовом для захисту своїх прав.
The post Чоловіки можуть видихнути: штраф за відмову від ВЛК скасують – кого торкнеться first appeared on UA-IN.
Запис Чоловіки можуть видихнути: штраф за відмову від ВЛК скасують – кого торкнеться спершу з’явиться на UA-IN.