Передбачається, що це дозволить ретельніше контролювати, які підприємства дійсно потребують заброньованих працівників і можуть отримати статус критично важливого, а які ні. В Україні розглядають можливість скорочення кількості заброньованих працівників у таких ключових галузях, як військова промисловість та енергетика.

Докладніше про те, що працівників ключових сфер позбавлять броні, інформує Telegram-канал “Київ пише…” та “Труха Україна”.

У разі ухвалення відповідного рішення рівень бронювання може знизитися з поточних 100% до 70–90%. Така зміна обговорюється на тлі значного зростання числа працівників, які отримали відстрочку від мобілізації.

Повідомляється, що на сьогоднішній день відстрочку мають близько 1,5 млн. осіб, і лише за останні кілька місяців ця цифра збільшилася вдвічі. Представники влади висловлюють невдоволення таким різким збільшенням та вважають, що бронювання треба обмежити.

Серед ключових пропозицій — зміна системи надання компаніям статусу критично важливого. Влада обговорює можливість передачі цієї функції з ведення військових адміністрацій в руки територіальних центрів комплектування (ТЦК) або запровадження нової системи, в якій ТЦК зможуть брати участь у прийнятті рішення про значущість підприємства.

Скасування права бронювання співробітників може торкнутися великої кількості підприємств. Очікується, що після 15 листопада близько 20% компаній, які раніше мали статус критично важливих, можуть втратити його. Причому особливо це стосується організацій, де заробітні плати нижчі за 19 тисяч гривень.

Читайте також:  “Нові правила мобілізації приголомшили всіх, таких змін ухилянти точно не чекали”: повістки, скасування відстрочок, ТЦК

В уряді вважають, що не всі підприємства, які надали відстрочку своїм співробітникам, справді відіграють важливу роль для економіки та обороноздатності країни. Плани щодо перегляду бронювання пов’язані з бажанням знизити навантаження на економіку та забезпечити справедливість щодо всіх учасників ринку.

Наступний важливий крок — перегляд моделі економічного бронювання, але на поточний рік влада не планує впровадження будь-яких нових механізмів. Це означає, що до кінця року компанії працюватимуть у рамках старих правил, однак із додатковими обмеженнями.

Адвокати та спеціалісти з трудового права також попереджають, що навіть заброньовані працівники не застраховані від мобілізації.

Після проведення аудиту на підприємствах можуть бути виявлені випадки, при яких раніше заброньованих співробітників все ж таки мобілізують.

Проведення аудиту дасть змогу виявити невідповідність між заявленим та фактичним обсягом роботи в компаніях, що вплине на статус працівників.

В результаті аудит дозволить точніше визначити, які працівники справді необхідні для функціонування підприємства, а які можуть бути мобілізовані для посилення військового потенціалу країни.

The post Дуже багатьох позбавлять броні: навіть якщо це енергетика чи оборонка – мобілізація закрутиться ще сильніше first appeared on UA-IN.

Запис Дуже багатьох позбавлять броні: навіть якщо це енергетика чи оборонка – мобілізація закрутиться ще сильніше спершу з’явиться на UA-IN.