В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не спостерігається.

Як інформує “24”, про це розповів начальник адміністративного відділу одного з київських ТЦК Олег Коротченко в ефірі телемарафону. За його словами, попри нововведення, швидкого покращення якості мобілізації не відбулося.

У ТЦК назвали основні проблеми системи

Коротченко зауважив, до територіальних центрів комплектування здебільшого звертаються чоловіки, які впевнені у своїх підставах для відстрочки чи бронювання.

У ТЦК також пояснили, що траплялися випадки повторного оповіщення осіб з інвалідністю або тих, хто вже має бронь. Це свідчить про необхідність створення системного механізму для уникнення таких помилок.

Як працює механізм вручення повісток поштою

Згідно з правилами, повістка має вручатися особисто в руки. Якщо громадянина немає за місцем проживання, працівник пошти повинен за номером телефону повідомити його про отримання рекомендованого листа.

До слова, вручення повісток через пошту є нововведенням у мобілізаційному процесі в Україні. Це має на меті підвищити ефективність інформування громадян про їхні обов’язки, однак питання якості та точності поки залишаються відкритими.

Як інформує “ЕКСПЕРТ”, 18 травня 2024 року набув чинності закон про мобілізацію, що передбачає важливі зміни для поліцейських. Тепер працівники Національної поліції переходять зі спеціального військового обліку на загальний.

Читайте також:  500 000 людей треба мобілізувати в Україні: Народний депутат зробив гучну заяву

Проте це не означає їх автоматичну мобілізацію.

Згідно з рішенням Кабміну, 90% особового складу Нацполіції та ДСНС отримають бронювання від мобілізації. Решта 10% можуть бути направлені до бойових підрозділів, зокрема до бригади “Лють” або інших бойових формувань Нацполіції.

Бронювання також поширюється на інші важливі структури:

органи державної влади;

ДБР, НАБУ, прокуратуру та суди;

Бюро економічної безпеки;

критично важливі підприємства.

Що ще передбачає закон?

Під час воєнного стану поліцейські отримали додаткові повноваження. Вони можуть перевіряти військово-облікові документи у чоловіків віком від 18 до 60 років. Також поліцейські разом із ТЦК мають право інформувати громадян про необхідність відвідати центр комплектування або ж доставляти ухилянтів у ТЦК.

The post “Масштабне посилення мобілізації набирає обертів, у ТЦК можуть мобілізувати кожного 10-го з цією професією”: ЗСУ, ВЛК first appeared on UA-IN.

Запис “Масштабне посилення мобілізації набирає обертів, у ТЦК можуть мобілізувати кожного 10-го з цією професією”: ЗСУ, ВЛК спершу з’явиться на UA-IN.