Зокрема, й отримати ґрант

Міністерство освіти й науки планує зменшити бал для отримання випускниками гранту на навчання у закладах вищої освіти за аграрними спеціальностями. Ці професії входять до переліку тих, що потрібні будуть державі у майбутньому.

Про це сказав заступник міністра освіти й науки Михайло Винницький – пише Obozrevatel. За його словами, МОН розраховує, що так буде заохочувати випускників навчатися на агроінженерії та агрономії.

Зазначимо, що нині грантове фінансування можуть отримати студенти, зараховані на контракт на денну або дуальну форму навчання, які мають результат НМТ понад 150 балів з двох предметів. Вони можуть претендувати на грант І рівня – щорічне відшкодування у розмірі 15 тисяч грн.

 

Вступники, які мають результат НМТ понад 170 балів з двох предметів, зможуть отримати грант ІІ рівня розміром 25 тисяч грн.

Винницький зазначив, що ідея недоступності гранту І рівня на так звані кон’юнктурні спеціальності спрацювала правильно – грант є, але потрібно мати високі бали, щоб його отримати.

Читайте також:  В українських школах встановлять металодетектори, а на вході чатуватиме поліція

Де ми будемо працювати наступного року, щоб зробити краще, – це аграрні спеціальності.

 

Вони також потрібні для держави, але, на жаль, там вступник дуже часто навіть до двох предметів по 150 балів не дотягує.

 

Можливо, треба буде зробити для аграрних спеціальностей дещо нижчий бал. Імовірно, у такий спосіб ми можемо більше людей заохочувати до того, щоб іти на агроінженерію, на агрономію.

 

Ці спеціальності однозначно нам також потрібні, бо так чи так це сільське господарство, – сказав представник МОН.

За його переконання, після завершення війни Україна з одного боку буде аграрною державою, а з іншою – інноваційно-аграрною. Це важливі сектори для України, у які варто інвестувати.

The post Прохідний бал буде знижено: спеціальності, на які буде легше вступити у 2025 first appeared on UA-IN.

Запис Прохідний бал буде знижено: спеціальності, на які буде легше вступити у 2025 спершу з’явиться на UA-IN.