Військовозобов’язані українці, які не оновили свої військово-облікові дані до 16 липня, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. За невиконання вимоги такі громадяни можуть отримати штраф від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень. У деяких випадках розмір штрафу подвоюється.
Для кого може подвоїтися розмір штрафу за невчасне оновлення військово-облікових даних, пояснили в Департаменті державної виконавчої служби Міністерства юстиції, пише ТСН.
За словами представника департаменту, порушники мобілізаційного законодавства мають сплатити штраф не пізніш як через 15 днів з дня вручення їм постанови про накладення штрафу. У разі, якщо громадянин оскаржував постанову, також надається 15 днів на сплату штрафу, якщо скаргу залишено без задоволення. Це визначено у ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Якщо правопорушник не сплатить штраф у визначенний термін, постанову про накладання штрафу надсилають для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання особи, роботи або за місцезнаходженням його майна (згідно зі ст. 308 КУпАП).
У ПОРЯДКУ ПРИМУСОВОГО ВИКОНАННЯ ПОСТАНОВИ ПРО СТЯГНЕННЯ ШТРАФУ ЗА ВЧИНЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ З ПОРУШНИКА СТЯГУЄТЬСЯ ПОДВІЙНИЙ РОЗМІР ШТРАФУ, ВИЗНАЧЕНОГО У ВІДПОВІДНІЙ СТАТТІ ЦЬОГО КОДЕКСУ ТА ЗАЗНАЧЕНОГО У ПОСТАНОВІ ПРО СТЯГНЕННЯ ШТРАФУ, — ПОЯСНИЛИ В МІН’ЮСТІ.
Додамо, що чоловіки можуть уникнути накладання штрафу за невчасне неоновлення даних, якщо доведуть поважність причин порушення вимоги.
The post Розмір штрафу сягне 51 тисячі гривень: у Мін’юсті пояснили, кому доведеться сплатити подвійний штраф за неоновлення даних first appeared on UA-IN.
Запис Розмір штрафу сягне 51 тисячі гривень: у Мін’юсті пояснили, кому доведеться сплатити подвійний штраф за неоновлення даних спершу з’явиться на UA-IN.