Кожному необхідно знати про свої права і вміти їх захистити навіть під час такого важливого для держави процесу, як мобілізація
Мобілізація в Україні продовжується з початку повномасштабного вторгнення росії. Багато аспектів цього процесу викликають питання в українців, і часто військовозобов’язані просто не знають, як вчинити в тій чи іншій конфліктній ситуації.
Наприклад, багато призовників, які відмовлялися з’явитися на порядку денному в ТЦК, дізнаються про штрафи вже постфактум, коли виконавча служба накладає арешт на банківських рахунках. Що ж робити у такій ситуації?
Докладніше про те, як опротестувати штраф від ТЦК, повідомляє адвокат Ігор Січеславський у мережі TikTok.
Адвокат акцентує увагу на тому, що багато українців дізнаються про ухвалу від ТЦК вже в моменті, коли приходить виконавче провадження у додатку “Дія”.
Найчастіше це відбувається тому, що повістка була відправлена військовозобов’язаному поштою, але він повістку не отримав, оскільки або вже проходить службу, або проживає за іншою адресою, або перебуває в роз’їздах.
У такому разі військовозобов’язаний не є у ТЦК протягом 7 днів, і тоді ТЦК оформляє на нього адміністративну постанову, надсилає її військовозобов’язаному з попередженням з’явиться протягом 10 днів для з’ясування обставин.
Після того, як людина не з’явилася, у ТЦК оформляють протокол і відправляє до суду до виконання. Після цього у додатку “Дія” людина отримує повідомлення про початок виконавчого провадження, і повідомляє про суму штрафу, який включає також виконавчі витрати.
Після того, як ви дізналися, що стосовно вас є виконавче провадження, ви маєте право оскаржити постанову ТЦК про накладення штрафних санкцій.
Для цього необхідно звернутися безпосередньо до державного виконавця, який наклав штрафні санкції, або до ТЦК. Це необхідно для того, щоб отримати копію ухвали, з якою необхідно звернутися до суду для скасування цієї ухвали.
При цьому для цього є лише 10 днів, і якщо термін сплив, необхідно додатково звернутися до суду для продовження терміну оскарження, вказавши причину, що про наявність ухвали про адміністративну відповідальність військовозобов’язаний дізнався із додатка “Дія”.
Ще одне прохання, яке необхідно передати у пакеті документів до суду, є прохання про зупинення адміністративного провадження.
При цьому, якщо вже були застосовані штрафні санкції, у тому числі заарештовані рахунки, ви маєте заявити вимогу у позовній заяві про повернення грошей з бюджету – суму штрафу, виконавчого збору та витрат на виконавче провадження. І це необхідно зробити протягом 10 днів після того, як ви дізналися про наявність виробництва.
@advokat_sicheslav #адвокат #суд #тцк #влк #військовозобовязані #мобілізація #поліція #оновленняданихвтцк #розшук #штраф #210
The post Штраф від ТЦК, майно під арештом: як опротестувати – роз’яснення від адвоката first appeared on UA-IN.
Запис Штраф від ТЦК, майно під арештом: як опротестувати – роз’яснення від адвоката спершу з’явиться на UA-IN.