Наступного року очікуються зміни, військовозобов’язаних чоловіків повертатимуть із ЄС на Батьківщину

Як військовозобов’язаних українців пропонують повернути додому
Наразі за кордоном перебуває близько 7,7 мільйона українців, 5,3 мільйона з яких – у країнах Євросоюзу, а понад 4,2 мільйони людей отримали статус тимчасового захисту Українцям надають тимчасовий притулок у Нідерландах, Швейцарії, Норвегії, Ірландії, Німеччині. та Польщі. Однак кілька країн ЄС вже заявили про певні зміни з початку 2025 року, які стосуються біженців із Україна. Про це йдеться у Телеграм-каналі.

Наразі український уряд розмірковує про повернення та підтримку людей, які перебувають за кордоном. Країни ЄС також обговорюють повернення українських чоловіків додому.

Восени глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що країни Євросоюзу знижують мобілізаційний потенціал України, виплачуючи допомогу біженцям.

Нідерланди також шукають способи повернення українських чоловіків призовного віку додому, заявив прем’єр-міністр країни Дік Схооф у відповідь на запитання лідера Партії Свободи Герта Вілдерса. Прем’єр зазначив, що йдеться не про силові методи, а скоріше про заохочення.

Як підкреслила профільна єврокомісар з внутрішніх справ Ілва Йоганссон, ЄС не вживатиме примусових заходів для повернення військовозобов’язаних українців в Україну, оскільки це суперечить Директиві про тимчасовий захист.

За даними ООН, за кордоном перебувають близько 6,7 мільйона українців, а з економічними мігрантами ця цифра сягає 10 мільйонів.

На початку грудня радник президента України Олександр Камишин анонсував, що на початку 2025 року стартує пілотний проект із повернення українців з-за кордону. За його словами, пілотний проект із повернення українців спочатку запрацює між Україною та Німеччиною.

Згодом 23 грудня віце-прем’єр-міністр Олексій Чернишев презентував робочу концепцію Міністерства національної єдності України. Як зазначив чиновник, міністерство займатиметься кількома ключовими напрямами, серед яких взаємодія з українською діаспорою, національна єдність та стратегічні комунікації, співпраця з міжнародними партнерами, а також політика повернення земляків.

Зокрема, у країнах із найбільшими громадами українців створять “Хаби єдності” (Unity Hub).

Як повідомив чиновник, більшість “залякана питанням можливої ​​мобілізації”. Тому у майбутніх “Хабах єдності” за кордоном мають надавати послуги з працевлаштування в Україні та вирішення питань з мобілізацією та військово-обліковими документами.

Як повідомляє видання El Pais, український уряд пропонує країнам ЄС знизити або припинити фінансову допомогу біженцям, а також обмежити консульські послуги для чоловіків призовного віку.

Однак у Міністерстві закордонних справ України стверджують, що замість перешкод створюватимуть “позитивну мотивацію” для повернення українців додому.

Представник МЗС України Георгій Тихий спростував твердження, наведені у статті El Pais, щодо заходів, які змушують громадян України повертатися з країн Євросоюзу. За його словами, уряд України не просить про скорочення допомоги, а чоловіки призовного віку мають доступ до консульських послуг.

Дедалі більше біженців з України хоче залишитися у Німеччині назавжди. Згідно з опитуванням, на сьогоднішній день таких 65%. Однак у 2025 році українці, які хочуть залишитися в країні на постійній основі, можуть зазнати труднощів через економічні проблеми, вибори та події в Сирії.

Зміни на ринку праці — зниження попиту на робочі місця та зменшення готовності компаній, наприклад, таких як Bosch, Ford, Volkswagen наймати нових співробітників можуть призвести до того, що українські біженці, особливо ті, хто не має достатньо високої кваліфікації або не володіє німецькою мовою, зіткнуться із труднощами у працевлаштуванні.

Економічний песимізм серед місцевого населення та дострокові парламентські вибори – одні з ключових чинників зміни риторики ФРН щодо біженців з України. Слід зазначити, що деякі політичні партії виступають проти надання українським біженцям пріоритетної допомоги, як-от Bürgergeld. Це може означати, що непрацюючі українці будуть позбавлені цієї фінансової підтримки та отримуватимуть допомогу за іншими, менш вигідними програмами.

Читайте також:  Багато чоловіків досі не можуть у це повірити: когось раптово позбавили броні від мобілізації

Дискусія щодо можливості повернення сирійських біженців на батьківщину після падіння режиму Башара Асада ще один важливий чинник. Цей прецедент може вплинути на українських біженців, особливо у досягненні миру в Україні.

Раніше глава Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц заявляв, що необхідно переглянути “соціальну допомогу”, яку отримують українські біженці в Німеччині. На його думку, українці мають отримувати скромнішу підтримку, подібну до тієї, яка надається звичайним шукачам притулку.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що українським біженцям потрібно переконувати шукати роботу чи допомогти їм повернутися назад до України.

Польща посилює контроль за фінансовими операціями іноземців, зокрема українців, які ведуть бізнес або здійснюють перекази. Починаючи з 2025 року, підозрілі транзакції можуть призвести до блокування рахунків. Мета таких заходів – боротьба з шахрайством та тіньовою економікою, що завдає шкоди бюджету.

За повідомленням Інформаційного порталу Польщі, особливу увагу приділятимуть галузям, що найбільш схильні до податкових порушень: будівельні послуги, нематеріальні послуги, ІТ-сектор.

Українці, які займаються бізнесом або здійснюють значні грошові перекази в Польщі, особливо у зазначених сферах, мають ризик потрапити до уваги податкових органів.

У Словаччині ухвалили поправки до імміграційних законів, які зменшують державну підтримку для українських біженців із 1 березня 2025 року.

Як повідомило видання Slovak Spectato, зміни у законодавстві обмежують термін перебування у пунктах тимчасового розміщення біженців до 60 днів (замість нинішніх 120 днів). Крім того, допомога на проживання надаватиметься лише протягом перших 60 днів після приїзду.

Заступник міністра внутрішніх справ Петер Крауспе пояснив нововведення тим, що більшість українських біженців знаходять роботу та житло протягом двох місяців після прибуття, а ці зміни дозволять заощадити до 2 млн. євро.

Швейцарія також обмежує притулок українців. Видання Swissinfo повідомляє, що палата представників країни частково підтримала ініціативу Сенату, згідно з якою “статус S” на проживання надаватиметься лише громадянам України, які прибули з територій, що знаходяться під контролем Росії.

Ті ж, хто втік із тилових регіонів, не матимуть права на цей статус. Зокрема, поправка стосується лише українців, не розповсюджуючись на інших претендентів на притулок.

Крім того, уряд Ірландії розробляє пропозиції, щоб новоприбулим біженцям з України не надавати безкоштовне житло. Нове правило почне діяти із березня 2025 року. Таким чином чиновники хочуть стимулювати українських біженців самостійно орендувати собі житло.

Раніше влада департаменту Мерт і Мозель на сході Франції наказала українським біженцям залишити надане державне житло. Таке рішення було ухвалено через скорочення бюджетних витрат на утримання біженців та з метою сприяння їх інтеграції до французької спільноти.

З початку 2025 року в Австрії можуть набути чинності нові правила базової допомоги для українських біженців. Одним із ключових положень є те, що володіння автомобілем може стати підставою для відмови в отриманні цієї допомоги.

Таке рішення ухвалили виходячи з того, що якщо людина може дозволити собі транспортний засіб, зокрема оплату страховки та пального, вона не потребує державної допомоги.

The post Скасування виплат та блокування рахунків: як українців хочуть змусити повернутися додому first appeared on UA-IN.

Запис Скасування виплат та блокування рахунків: як українців хочуть змусити повернутися додому спершу з’явиться на UA-IN.