Учні зможуть обирати академічний чи професійний напрямок

З 2027 року старшокласники в Україні отримають можливість самостійно обирати профіль навчання. Реформа освіти впроваджує поділ на академічні ліцеї та професійні коледжі, щоб кожен учень міг зосередитися на підготовці до майбутньої професії чи поглибленому вивченні предметів.

Відповідно до освітньої реформи, старша школа буде розділена на два основні напрями:

Академічні ліцеї – навчальні заклади для тих, хто планує продовжувати навчання у вищих навчальних закладах. Учні зможуть обирати профільні кластери:

STEM (технічні та природничі науки);
мовно-літературний;
соціально-гуманітарний.

Професійні коледжі – орієнтовані на практичну підготовку до професійної діяльності. Учні отримають базові знання та опанують професію вже під час навчання.

У академічних ліцеях учні зможуть вивчати предмети поглиблено відповідно до вибраного профілю. Наприклад, для STEM-напряму – математика, фізика чи інформатика, а для гуманітарного – історія чи мови.

Поряд із профільними предметами залишаться обов’язкові дисципліни: українська мова, математика, англійська, історія тощо.

Читайте також:  Директорів закладів освіти України зобов’язали письмово повідомляти про булінг у поліцію та службу у справах дітей

У професійних коледжах акцент буде на практичних навичках і професійних дисциплінах.

З кожним роком учні отримуватимуть більше годин на вибіркові предмети, створюючи індивідуальний освітній план.

Учні зможуть змінювати профіль навчання, якщо обраний напрям не виправдав їхніх очікувань.

Професійні коледжі допоможуть швидше вийти на ринок праці.

Заклади освіти, незалежно від місця розташування (місто чи село), мають забезпечити доступ до якісного профільного навчання. Для цього передбачено:

Підготовку вчителів та створення нових навчальних матеріалів.
Оснащення шкіл сучасними лабораторіями та обладнанням.
Розвиток освітньої інфраструктури, зокрема, оновлення професійних коледжів.
Зміни дозволять учням ефективніше готуватися до життя: обирати ті дисципліни, які справді потрібні для майбутньої професії чи кар’єри.

 

The post Старшокласники самі обиратимуть, що вчити: у школах впроваджують вибір профільного навчання first appeared on UA-IN.

Запис Старшокласники самі обиратимуть, що вчити: у школах впроваджують вибір профільного навчання спершу з’явиться на UA-IN.