Студенти в Україні зможуть закінчувати навчання на бакалавраті раніше або пізніше, аніж передбачає чотирирічна програма. Відповідні зміни запрацюють з нового навчального року.

Вони передбачені у межах впровадження індивідуальних освітніх траєкторій у вишах. Детально розповів заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

Студенти самі визначатимуть, скільки років навчатися в університеті
Посадовець уточнив: у 2004 році в нашій державі заклали принцип розрахунку траєкторії студента через так звані кредити ЄКТС (європейська кредитно-трансферна система).

Сьогодні студенти зобов’язані накопичувати 60 кредитів на рік. Ми фактично примушуємо їх проходити бакалаврську програму за чотири роки,
– зазначив Винницький.

І додав, що важливо запропонувати студентам гнучкість, щоб вони самостійно могли визначати, за який час складатимуть певну кількість кредитів.

Читайте також:  У школах України можуть запровадити довготривалі канікули у цьому навчальному році

Зараз ми плануємо запровадити показник у 30 – 80 кредитів на рік для очної форми навчання. Студент зможе пришвидшити або уповільнити свій темп навчання,
– заявив заступник очільника МОН.

Більше про те, які зміни очікують на студентів та викладачів цьогоріч, читайте у нашому матеріалі “Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?”.

 

The post Студенти самі визначатимуть, скільки років навчатися в університеті first appeared on UA-IN.

Запис Студенти самі визначатимуть, скільки років навчатися в університеті спершу з’явиться на UA-IN.