«Як який вчитель хоче, так оцінки і ставить»
Держслужба якості освіти провела аудити у школах. Про виявлені проблеми в закладах освіти Громадському радіо розповіла Іванна Коберник, співзасновниця ГО «Смарт Освіта».
Іванна Коберник припускає, що великою мірою проблема із середовищем у школах пов’язана з можливістю навчатися в умовах воєнного стану:
Тому що я, у тому числі, побачила, що частина аудитів була проведена в дистанційно-очному форматі. Тобто не всі питання були з відвідуванням шкіл.
Очевидно, йдеться про школи, які з безпекових питань не можуть повністю працювати в очному режимі.
Безумовно це недостатнє освітнє середовище для повноцінного розвитку освіти дітей.
Але це не тільки йдеться про стіни й укриття, але й про атмосферу в закладі.
Система оцінювання – на другому місці
Система оцінювання якості освіти — це найбільша зараз проблема після безпеки, — наголошує Іванна Коберник. Наразі у багатьох школах не існує внутрішньої системи оцінювання, яка є чіткою і зрозумілою для батьків.
Дуже часто система оцінювання — «як який вчитель хоче, так оцінки і ставить», як пояснює співзасновниця ГО «Смарт Освіта». Це дуже складно як для дітей, так і для батьків. І більше того є дуже неефективно для розвитку.
Саме тому школи повинні мати систему оцінювання, яку всі розуміють. Коли є однакові вимоги, коли є однакові розуміння досягненого результату і коли є оцінювання як зворотній зв’язок дитині, що їй треба робити далі, щоб розвиватися і досягати кращих результатів.
У питанні оцінювання хибує вся система.
Тому що, якщо ви навіть спробуєте погуглити про оцінювання, то знайдете дуже небагато сучасних робіт, які би чітко пояснювали і пропонували рішення вчителям.
Але якщо ви зробите те саме англійською мовою, то ви знайдете океан матеріалів для педагогів, де є різні систематизовані та чіткі варіанти.
Важливо, щоб школа могла чітко артикулювати свою систему, — ділиться Іванна Коберник.
Також співзасновниця ГО «Смарт Освіта» зауважує, що існує проблема із оцінюванням учнями самих себе:
Вчителі мають навчити учнів самостійно оцінювати свою роботу і свій прогрес.
Це дуже важливо, щоб навчити дітей вчитися і навчити відслідковувати свій прогрес, навчити організовувати свій освітній процес.
Цього дуже бракує, тому що в спадок нам дісталася система, яка була орієнтована на зовнішнє оцінювання, переважно, на бальне.
Відповідно, ці зміни йдуть дуже складно. Але я вважаю, що вчителі не отримали достатньої методичної підтримки, щоб навчитися це робити по-новому.
The post Це дуже складно як для дітей, так і для батьків: найзвано одну з найбільших проблем у школах first appeared on UA-IN.
Запис Це дуже складно як для дітей, так і для батьків: найзвано одну з найбільших проблем у школах спершу з’явиться на UA-IN.