Триває повномасштабне вторгнення рф в Україну. Людина з інвалідністю однієї з груп може потрапити до армії. ТЦК шукають на вулиці людей, віком від 25 до 50 років. То кого ж призвуть з 1 липня?

Як інформує “Главред”, чоловіки з інвалідністю мають законне право на відстрочку від мобілізації, зокрема й під час воєнного стану. Проте існують обставини, за яких такі особи можуть бути залучені до служби.

Чи можлива мобілізація людей з інвалідністю?

В Україні заборонено мобілізувати осіб із встановленою інвалідністю, незалежно від її групи. Якщо інвалідність підтверджена офіційно та оформлена відстрочка, то мобілізація такої особи неможлива.

Втім, людина з інвалідністю третьої групи може потрапити до армії за умови, якщо вона добровільно уклала контракт, а її стан здоров’я не перешкоджає виконанню військових обов’язків. Це єдиний випадок, коли чоловіки з інвалідністю можуть проходити службу.

Чи обов’язково йти до військкомату з інвалідністю?

Громадяни, які отримали інвалідність після 24 лютого 2022 року, зобов’язані пройти переогляд і підтвердити діагноз. Але є винятки, за яких ця процедура не є обов’язковою.

Не потрібно проходити перекомісію, якщо інвалідність пов’язана із:

втратою стопи, кисті, кінцівки або парного органу;

зміною групи інвалідності;

Читайте також:  “Долар несеться до рішучих змін, курс валют летить за межу”: експерти назвали причини, українцям час йти в обмінники?

психічними розладами, ДЦП, онкологією або порушенням розумового розвитку;

захворюваннями, отриманими під час військової служби.

Також не вимагається повторне обстеження у випадках, коли особа має інвалідність 1 групи, оскільки її встановлюють за важкими діагнозами, які практично неможливо сфальсифікувати.

Коли можливе залучення інваліда до служби?

Хоча закон забороняє мобілізувати інвалідів, існують ситуації, за яких це може статися:

Відсутність оформленої відстрочки.

Інвалідність автоматично не означає звільнення від мобілізації – потрібно подавати документи до ТЦК або реєструватися в додатку “Резерв+”, щоб отримати офіційну відстрочку. Якщо цього не зроблено, особа може бути мобілізована.

Непідтверджена інвалідність.

Заміна МСЕК на лікарсько-експертні групи призвела до випадків, коли під час переогляду інвалідність не підтверджують. У такій ситуації чоловік втрачає свій статус і підлягає мобілізації.

Це формально не суперечить закону, адже без підтвердженої інвалідності та офіційної відстрочки особа вважається призовником.

The post “ТЦК масово йдуть по чоловіків із цими ознаками, навіть інвалідність їм не зарадить з 1 лютого”: мобілізація, ТЦК, повістки first appeared on UA-IN.

Запис “ТЦК масово йдуть по чоловіків із цими ознаками, навіть інвалідність їм не зарадить з 1 лютого”: мобілізація, ТЦК, повістки спершу з’явиться на UA-IN.