У школах буде по 7 предметів – що тепер вчитимуть діти, а що – ні

У школах буде по 7 предметів – що тепер вчитимуть діти, а що – ні
Учні старшої профільної школи, що буде запроваджена у 2027 році, вивчатимуть 7 обовʼязкових дисциплін – українську мову, літературу, історію України, англійську мову, математику, фізичну культуру й захист України. Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки, презентуючи зміни, що відбудуться з упровадженням реформи профільної освіти.

Інші шкільні предмети будуть вивчатися учнями залежно від вибору профілю навчання.

Вибір предметів або курсів планується забезпечити завдяки навчальним програмам, над якими МОН уже почало працювати, а також створенню академічних ліцеїв.

Очікується, що ліцеями будуть переважно великі заклади освіти з кількома паралелями старших класів.

Завдяки цьому учнів можна буде обʼєднати в групи для вивчення різних предметів. Водночас що більше учнів на паралелі, то ширший вибір предметів може бути запропонований.

У МОН зазначають, що цей чинник є особливо актуальним для сільських шкіл і шкіл невеликих міст, де зазвичай замала кількість учнів не дає змоги організувати повноцінне профільне навчання.

Читайте також:  “Не варто змушувати дитину йти на перший урок”: міністр освіти дозволив пропускати навчання за однієї умови

Для допомоги учням у питанні вибору профілю у школах має бути запроваджена посада карʼєрного радника.

За планом МОН, це будуть фахівці, які пройдуть спеціальну підготовку і займатимуться консультуванням підлітків, їхнім супроводом у процесі особистісного визначення та професійного становлення.

Окрім того, упродовж навчання в 10 класі у школярів буде змога змінити обраний профіль навчання, якщо вони зрозуміють, що помилилися з вибором.

У 10 класі викладатиметься найменше «профільних» предметів і найбільше обовʼязкових для всіх учнів. В 11–12 класах кількість «профільних» і вибіркових уроків зросте.

The post У школах буде по 7 предметів: що тепер вчитимуть діти, а що – ні first appeared on UA-IN.

Запис У школах буде по 7 предметів: що тепер вчитимуть діти, а що – ні спершу з’явиться на UA-IN.