Ця справа порушує важливі питання щодо взаємодії цивільних прав та обов’язків в умовах воєнного часу
На Одещині розгорнулася резонансна справа, пов’язана з ухиленням від мобілізації, внаслідок якої обвинувачений був засуджений до 3,5 років позбавлення волі.
Ця історія викликає широкий суспільний інтерес, оскільки торкається питань громадянського обов’язку, релігійних переконань та правосуддя в умовах воєнного часу.
Докладніше про те, що суди почали ухвалювати жорсткі вироки ухилянтам, повідомляє Telegram-канал “Україна Зараз”.
Повідомляється, що судовий розгляд відбувався в Іванівському районному суді Одеської області. Обвинуваченим виявився уродженець села Іванівка Іванівського району, який офіційно був не працевлаштований, не був одружений, але мав вищу освіту.
Його звинувачували у порушенні статті 336 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за ухилення від призову щодо мобілізації.
Інцидент, що призвів до судового процесу, розпочався 20 грудня 2023 року, коли обвинувачений відмовився прибути до навчального центру для військової підготовки.
Своє рішення він пояснив релігійними переконаннями, заявивши, що вважає себе нейтральним до держави і є сином Бога. Крім того, він послався на проблеми зі здоров’ям.
Однак медична комісія від 30 березня 2023 визнала його обмежено придатним до проходження військової служби.
Під час розгляду стало відомо, що 25 вересня 2023 року обвинувачений подав заяву до Центру комплектування, в якому просив замінити військову службу на альтернативну, яка не суперечить його релігійним переконанням.
Однак його прохання не було задоволене. Суд не взяв це до уваги, а аргументи захисту не виявились достатньо переконливими для пом’якшення звинувачення.
Таким чином, 18 грудня 2024 року суд ухвалив вирок, визнавши обвинуваченого винним в ухиленні від призову з мобілізації.
Покаранням стало позбавлення волі терміном на 3 роки та 5 місяців. У своєму рішенні суд керувався нормами законодавства, наголошуючи на тому, що ухилення від мобілізації є серйозним злочином, особливо в умовах поточної ситуації в країні.
Згідно із законодавством України, обвинувачений має право оскаржити вирок протягом 30 днів з моменту його оголошення. Це дає можливість переглянути рішення в апеляційному порядку. Проте, з поточної судової практики, ймовірність пом’якшення покарання залишається під питанням.
The post Ухилянтам із фантазією приготуватися: суди почали виносити жорсткі вироки – навіть молитва не врятувала first appeared on UA-IN.
Запис Ухилянтам із фантазією приготуватися: суди почали виносити жорсткі вироки – навіть молитва не врятувала спершу з’явиться на UA-IN.